Mobil: 0944319923, e-mail: info@pansy.sk

Prečo dať prednosť bavlne?

Prečo dať prednosť bavlne?

Prečo dať prednosť bavlne?

Používanie ženských hygienických produktov je zriedka, ak vôbec diskutovanou témou. A pritom je to téma tak dôležitá pre každú ženu.

Vaša pokožka je najväčším orgánom, no zároveň orgánom najtenším. Menej ako 2,5 milimetra oddeľuje vaše telo od potenciálnych toxínov.

Čo je ešte horšie, vaša pokožka je vysoko priepustná, obzvlášť v okolí intímnych miest a už vôbec nespomínajúc ich vnútro.

Z toho dôvodu by sa mal klásť veľký dôraz na prísady používané v tampónoch a hygienických vložkách.

Cesta toxínov do krvi

Väčšina látok, ktorá je v dlhodobom kontakte s pokožkou sa napokon dostane aj do krvi a prostredníctvom nej sa ďalej distribuuje do celého vášho tela. Preto aj tak často zdôrazňujem, že „Nedávajte na svoje telo nič, čo by ste za iných okolností ani nejedli“.

Nanášanie chemikálii na pokožku môže byť dokonca nebezpečnejšie ako ich pojedanie. Keď niečo zjete, enzýmy vo vašich slinách a žalúdku ich pomáhajú rozložiť a z tela odstrániť.

Ak však nanesiete tieto látky na pokožku, sú vstrebané priamo do krvného riečišťa a následne do orgánov bez žiadnej dodatočnej filtrácie. Keď sa im raz podarí nájsť si cestu do vášho tela, zvyknú sa v ňom postupom času akumulovať.

To preto, lebo v týchto miestach sa nenachádzajú enzýmy, ktoré by ich odtiaľ odstránili.

Podľa môjho názoru celá sekcia ženských hygienických produktov je „tikajúcou časovanou bombou“. Keď si spočítate vaše celkové vystavenie sa uvedeným látkam, tak sa to časom pekne nazbiera.

Príklady nebezpečných chemikálii

Chemikálie používané pri výrobe plastov ako BPA a BPS narušujú embryonálny vývoj a tiež sú spájané s chorobami srdca a rakovinou.

Ftaláty, ktoré dodávajú papierovým aplikátorom tampónov ten hladký pocit, sú známe ako narúšače génovej expresie. DEHP môže viesť k poškodeniu viacerých orgánov.

Hygienické vložky okrem plastov vyrábaných z ropy môžu obsahovať aj celú plejádu ďalších potenciálne hazardných látok, napríklad rôzne neutralizátory pachu a vône.

Ďalej narúšajú prirodzený priechod vzduchu a zachycujú nadmerné teplo a vlhkosť. To vytvára príhodné podmienky pre rast kvasiniek a baktérii v oblasti intímnych miest.

Prečo dať prednosť bavlne?

Bežné menštruačné tampóny a vložky obsahujú plasty, viskózu, celulózu, parfémy, superabsorbenty, bielidlá na báze chlóru či dioxínov a ďalšie chemikálie, ktoré môžu u citlivých osôb pri styku so sliznicou pošvy a vonkajších pohlavných orgánov spôsobovať podráždenie, svrbenie alebo alergické reakcie.

Prostriedky dámskej hygieny Masmi sú vyrobené zo 100% organickej bavlny bez použitia vyššie uvedených chemikálií, a preto:

  • znižujú riziko vzniku podráždenia a svrbenia
  • podporujú udržanie optimálneho pH pošvy, nevysušujú sliznicu
  • sú hypoalergénne, medráždia pokožku, ale naopak ju chránia
  • sú biologicky odbúrateľné a ani pri ich výrobe nedochádza k zaťažovaniu životného prostredia
  • neobsahujú celulózu, takže pri ich výrobe nebol spílený ani jeden strom
  • ich vlákna umožňujú priechod vzduchu, takže sú dokonale priedušné
  • prírodný materiál bráni prirodzenou cestou vzniku nepríjemných pachov

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Čakajte prosím...