Mobil: 0944319923, e-mail: info@pansy.sk

Ako je testovaná cruelty free kozmetika

Ako je testovaná cruelty free kozmetika

Ako je testovaná cruelty free kozmetika

Stáva sa, že občas dostanem správu alebo nejaký komentár ohľadom testovania na zvieratách.  Zaujíma vás ako sú teda produkty testované, ak nie na zvieratách.  Takže, žijeme v dosť vyspelej dobe a na testovanie sú rôzne alternatívy. V Európe je síce zákaz testovania na zvieratách, ale týka sa iba kozmetiky a nie výrobkov do domácnosti a podobne. Mnohé značky ako Loreal, Avon, Pantene, Maybelline, Nivea(nebudem menovať ďalej, na to treba iný zoznam a článok) to aj tak nedodržiavajú. Buď svoje produkty nechávajú testovať v číne a podobne alebo sa tam testujú zložky.

V laboratóriách po celom svete ročne trpí a zomrie dvanásť miliónov zvierat. Sú medzi nimi myši, potkany, morčatá, králiky, mačky, psy, primáty, ale aj prasatá a vtáky. Tieto kruté praktiky sa naďalej uplatňujú v mene vedy a výskumu aj dnes, keď už poznáme spoľahlivé alternatívy.

Dnes poznáme asi 20 000 kozmetických zložiek, ktoré boli označené ako bezpečné a teda s ich použitím už daný produkt nemusí byť znova otestovaný na zvierati. Okrem toho existuje rada humánnych pokusov, ktoré nahrádzajú testovanie na zvieratách.

 

  •          S použitím viacerých rastlinných alebo živočíšnych živých buniek vypestovaných v laboratóriu je možné vytvárať tkanivové kultúry. Tieto verne napodobujú tkanivá, ktoré sa nachádzajú aj v ľudskom tele. Ľudské tkanivo sa dá bezbolestne získať aj od dobrovolných darcov. Pre najvyššiu bezpečnosť je vhodnejšie testovať látku na ľudskom tkanive, ako na živom zvierati. S pomocou najcitlivejších prístrojov je možné zbadať aj najmejšie zmeny sposôbené účinkami testovanej látky. Táto metóda na nazýva in vitro.
  •          Ľudská placenta, ktorá sa väčšinou vyhadzuje do koša, sa dá taktiež použiť ako kvalitný testovací materiál. Veľmi citlivo a presne reaguje na rôzne chemikálie, pričom výsledky sa dajú vyhodnocovať priebežne.
  •          Mikroorganizmy ako baktérie a kvasienky nahrádzajú niektoré testy na zvieratách, ako napríklad fototoxicitu (reakcie kože na určitú látku po vystavení slnečnému žiareniu) a karcinogenitu. Rôzne druhy baktétií sa dajú dokonca využiť pri testovaní vakcín, inzulínu a rastových hormónov.
  •          EYTEX Screen test je test očnej dráždivosti s využitím proteinového roztoku z fazule, ktorý reaguje na podnety rovnako ako proteín v ľudskom oku. Presnými meraniami a sledovaním sa zisťuje miera nebezpečnosti pre naše oko.
  •          Počítačové a matematické modely predvídajú, ako budú chemikálie reagovať na organizmus. Podstatou týchto modelov je, že vlastnosti chemikálií sa dajú vyvodiť z ich štruktúry.

 

Tu sú alternatívy. Nemusite mať žiadne obavy, že kozmetika netestovaná na zvieratách je nebezpečná!

Je absolútne bezpečná. Krásna môžeš byť aj bez krutosti :) 

Prikladám obrázok ako vyzerá testovanie, a to je len zlomok :(

Takto vyzerá testovanie

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Čakajte prosím...