Mobil: 0944319923, e-mail: info@pansy.sk

Starostlivosť o vlasy v letnom období

Starostlivosť o vlasy v letnom období

Starostlivosť o vlasy v letnom období

Naše telo je údajne takmer denne poškodzuje až sedem biliónov molekúl z UV žiarenia a znečisteného ovzdušia. Dôsledkom pôsobenia radikálov pleť stráca elasticitu, kolagén, zdravú farbu a pružnosť. Čiže aj svrbenie hlavy môže byť zapríčinené zmenou klimatických podmienok, znečisteným prostredím alebo aj stresom. Najčastejšou príčinou býva nevyvážená strava a používanie nesprávneho šampónu.

Ak aj vy máte problémy so svrbením, skontrolujte si najprv etiketu. Pretože dráždivé umývacie a čistiace zložky narúšajú prirodzenú ochranu (zmyjú kožné lipidy) a v dôsledku toho hrozí väčšie riziko vysúšania a podráždenia pokožky, či vznik zápalov.

Dôležité je používať šampóny bez silikónov, parabénov, sulfátov, SLS, SLES, minerálnych olejov, syntetických vôní a farbív, pretože napríklad silikón – molekuly dimethyconu, ostávajú na povrchu vlasovej časti, čím viažu maz, nečistoty a šíria baktérie. 

Leto je pre nás kritickým obdobím. Musíme venovať zvýšenú starostlivosť o pleť, telo no v neposlednom rade aj o vlasy. Je to predsa naša koruna krásy. Načo si dať v lete pozor a ako zlepšiť starostlivosť o vlasy? 

1. Ruky preč od farbenia

Leto je ideálny čas na prestávku od farbenia vlasov. Farba na vlasy totiž výrazne vysušuje povrch vlasu a poškodzuje ho do hĺbky. Druhým činiteľom, ktorý podstatne vplýva na vlasy je slnko, ktoré má tendenciu vlasy prirodzene zosvetľovať. Poprípade skúste použiť prírodné farby na vlasy. 

2. Navštív svojho kaderníka

Práve nastal ten správny čas na letný strih. Rozštiepené a zničené končeky vlasov privítajú nožničky, vlasy sa ozdravia a odľahčia. Pokojne sa zbav aj niekoľkých centimetrov, vlasy sa ti poďakujú.

3. Nos pokrývku hlavy

V lete je veľmi dôležité chrániť sa pred škodlivými slnečnými lúčmi. Tak ako sa poctivo natieraš opaľovacím krémom, nemala by si zabúdať ani na vlasy. Nos vhodnú pokrývku hlavy – ľahkú šatku, slamený klobúk, šiltovku. Dôležité je, aby tvoje vlasy dýchali.

4. Žehličku a fén daj bokom

Najčastejším dovolenkovým problémom v súvislosti s vlasmi je tzv. slamená hlava. Aby si vysušovanie viac nestupňovala, úplne sa vyhni používaniu fénov a žehličiek na vlasy. Radšej ich nechaj vysušiť prirodzene na vzduchu a namiesto dokonale rovných prameňov si užívaj ležérne beach vlny.

5. Kvalitná maska na vlasy

Kvalitné masky alebo zábaly na vlasy sú v lete priam nevyhnutné. Dodajú vlasom potrebnú dávku vitamínov a vyživia ich. Aspoň raz do týždňa si doprajte kvalitnú masku alebo zábal na vlasy. 

Na záver po kúpaní v chlórovej alebo morskej vode si vlasy dôkladne opláchnite:)

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Čakajte prosím...