Mobil: 0944319923, e-mail: info@pansy.sk

Všetko o pleťových maskách

Všetko o pleťových maskách

Všetko o pleťových maskách

V závislosti od typu pleťovej masky ako formy lokálnej starostlivosti o pleť môžeme hovoriť o ich čistiacich, vyživujúcich alebo hydratačných účinkoch. Niektoré pôsobia zjemňujúco, upokojujúco alebo omladia. Väčšina masiek sa po použití z tváre opláchne, tie zvlhčujúce však možno po použití do pokožky vklepať končekmi prstov.

Prevažne slúžia na umocnenie efektu iných prípravkov starostlivosti o pokožku. Majú rôzne formy, konzistenciu a štruktúru. Niektoré kozmetické salóny využívajú okrem štandardných a také, ktoré majú najrozličnejšie nekonvenčné prísady. Čokoládové prípravky na tvár sa už stali bežnými a neprekvapí ani pleťová maska s obsahom zlata alebo sú aj také exotické, napríklad s výťažkom zo slimákov.

Hĺbkové prečistenie

Pleťové masky posúvajú vaše bežné čistenie pleti zase o krok ďalej. Absorbujú mastnotu a nečistoty z hĺbky pórov. Sú obzvlášť dobré počas dní, kedy používate výrazný mejkap, keď je pleť vystavená prachu a smogu. Prípadne pri iných príležitostiach, kedy si pokožka žiada dokonalé prečistenie. Ak tieto masky obsahujú enzýmy ovocných kyselín, poskytujú extra exfoliačné (pílingové) vlastnosti. Skvelé su masky od Montagne jeunesse.

Detoxikácia a očista

Niekedy sa môžu póry zväčšiť kvôli nečistote, ktorá sa v nich nahromadí a bežný exfoliátor ju nedokáže dôkladne odstrániť. Pleťové masky so základom tvoreným napríklad bahnom a ílom sú výborné na vyčistenie zapchatých pórov. Absorbujú nahromadený maz a odstraňujú nečistoty z pleti. Ľudia s mastnou alebo aknóznou pokožkou ocenia, ak použijú práve jednu z detoxikačných masiek. Zároveň sa znižuje riziko podráždenia a vzniku problému na pleti. Výborná je detoxikačná maska od Alba Botanica.

Tonizácia, prečistenie a rozjasnenie

Masky tiež môžu zosilniť účinok tonizačných prípravkov, teda pokožku vypnú a rozjasnia. Ak je pleť povädnutá, matná a mdlá, pôsobí staršie a viac vidno známky únavy. Pri pravidelnej aplikácii tejto pleťovej masky bude pleť vypnutá a rozjasnená; redukuje tiež tmavé fľaky a pomáha zjednocovať tón pleti. Výsledkom je žiarivý vzhľad, ktorý odráža pohodu a dobrý kvalitný spánok.

Doplnenie živín

Pleťová maska môže obsahovať vitamíny, esenciálne oleje a prísady spomaľujúce starnutie, aby pokožke doplnila určité živiny. Podľa intenzity dopĺňajú pleti dôležité živiny relatívne v krátkom čase.

Upokojujúce účinky

Zvyčajne sa neodporúča prikladať prípravky na starostlivosť o pleť na začervenanú, podráždenú alebo citlivú kožu. Masky pôsobia chladivo a upokojujúco. Sú vhodné pre tých, ktorí si zvykajú na zmenu klimatických podmienok, trpia na akné, prípadne sa zotavujú z dermatologickej liečby.

Hydratácia

Dôležitým prínosom, ktorý dokáže maska poskytnúť, je extra vrstva hydratácie. Pleťové masky sú často silnejšie, než hydratačné krémy a mlieka. Používajú sa pri výraznej potrebe dodať vlhu. Kvôli zvláčňujúcej a zjemňujúcej kvalite je však lepšie striedme používanie, aby sa neupchávali póry.

Nevýhody

Používanie pleťových masiek nemožno považovať za zázračné riešenie. Treba ich skôr vnímať ako doplnok, nie ako náhradu za tradičné produkty starostlivosti o pleť. Je oveľa dôležitejšie, aby bola vaša bežné postupy a návyky v starostlivosti o pleť správne a vhodné. Až potom je dôležité, nájsť si tú správnu masku. Pokiaľ ide o cenu, masky nemusia byť drahé, no mnohé z nich sú. Čiastočne preto, lebo sa ich použitie spája s programom v kúpeľoch. Takže spojenie značkových mien a prísľub luxusnej starostlivosti môžu cenu pleťovej masky ovplyvniť.

Väčšina pleťových masiek sa tiež po ukončení pôsobenia z tváre zmyjú, takže dávajte pozor na masky, ktoré tvrdia, že majú na pleť dlhotrvajúci vplyv. Napríklad, hydratačná maska, ktorú zmyjete, nemôže byť natoľko hydratujúca ako sérum s podobným zložením, ktoré na pleti zostáva. Čítajte pozorne štítky aj návod na použitie, len tak použijete masku správne a efektívne.

Druhy masiek

Krémová (konzistencia)

Prínosom tejto masky je hydratácia, spevnenie a doplnenie živín. Je vhodná pre suchú a zrelú pleť. Masky na báze krému poskytujú pokožke intenzívnu hydratáciu. Často sú veľmi zjemňujúce a dokážu zaistiť upokojujúci a chladiaci efekt. Ak chceme hydratáciu umocniť a dosiahnuť vypnutie pleti, treba sa poobzerať  po produktoch označených ako „spevňujúce“. Prípadne hľadať prísady bohaté na vlhkosť, ako je kolagén a kyselina hyaluronová. Niektoré krémové pleťové masky je potrebné zmyť, iné možno po niekoľkých minútach vklepať do pokožky. Dokonca, aj keď máte veľmi suchú pleť, je dôležité nepreháňať to s hydratačnými maskami, hlavne vtedy, ak ich po aplikácii z tváre zmyjete. Stála aplikácia a odstraňovanie môže vašu pokožku dráždiť a ešte viac ju vysušiť. Používajte kombináciu masky a nočného krému, aby bola vaša starostlivosť o pleť účinnejšia!

Maska na gélovej báze

Prínosom je  hydratácia, exfoliácia, detoxikácia, spevnenie, vyhladenie, tonizácia a rozjasnenie. Vhodná je pre normálnu až zmiešanú pleť a tiež pre podráždenú pleť. Gélové masky sú viacúčelové masky, keďže ich možno použiť z rôznych dôvodov. Zlupovacie gélové masky, ktoré po aplikácii stuhnú na hmotu podobnú gume alebo vosku, sú vynikajúce na tonizáciu a rozjasnenie pokožky. Sú tiež dobré na ľahkú detoxikáciu. Gélové masky, ktoré zostávajú vláčne, sú dobré na hydratáciu a vypnutie pleti. Kvôli ich chladiacim vlastnostiam sú ideálne na upokojenie podráždenej pokožky. Masky s obsahom ovocných enzýmov a iných exfoliačných prísad sú výborné na odstránenie starej kože, teda vrchnej vrstvy mŕtvych pleťových buniek. Koža zostane jasnejšia a je pripravená prijímať vlhkosť. Tieto masky sa nazývajú „pílingové“ masky (na rozdiel od zlupovacích) a dokážu urobiť divy, aj keď ich použijeme iba zriedka. Gély je možné používať ako upokojujúce chladiace masky pre jemné oblasti tváre, ako napríklad oči. Opakovane použiteľné gélové masky sa držia v chlade v chladničke a jednoducho sa v prípade potreby priložia. 

Olejový základ

Prínosom je hydratácia, zmäkčenie pokožky, doplnenie výživných látok. Hodia sa pre normálnu až zmiešanú alebo suchú pleť a tiež citlivú a zrelú pleť. Oleje sú veľmi dôležitými prísadami masiek na tvár, ale sú zároveň účinnými samostatnými maskami. Zvyčajne sa aplikujú teplé, jemnou masážou sa rozotrú po pokožke, zároveň s hydratáciou zvyšujú cirkuláciu pod pokožkou. Esenciálne oleje môžu byť dobrým hydratačným prípravkom pre citlivú pleť, pretože sú jemné a založené na prírodnej báze. Olejové masky sa jemne odstraňujú teplými kozmetickými tampónmi. Je tiež možné nechať ich na pleti pôsobiť aj počas noci.

Ílová maska

Prínosom pri aplikácii ílovej alebo bahennej masky je hĺbkové čistenie, detoxikácia a rozjasnenie pleti. Je vhodná pre normálnu a mastnú pleť, mdlú, podráždenú a aknóznu pleť. Keď vlhké bahno alebo íl na pokožke zaschne, vyťahuje nečistoty z hĺbky pórov a dostáva ich na povrch. Redukujú výskyt čiernych a bielych bodiek a iných typov akné. Ílové masky, obzvlášť tie, ktoré používajú biely íl, dokážu tiež rozjasniť mdlú a povädnutú pleť. Skúste použiť niektorú z týchto masiek v strede týždňa. Prípadne kedykoľvek, keď vaša pleť bojuje s nástrahami každodenného nabitého programu. Tieto pleťové masky dokážu detoxikovať, spevniť a rozjasniť pokožku až na niekoľko dní. Keďže môže bahno a íl pri nadmernom používaní pokožku vysušiť, je nutné, aby ste ich užívali s mierou. Najlepšie raz týždenne alebo každý druhý týždeň, v závislosti od stupňa mastnosti vašej pokožky.

Zlupovacie masky

Prínosom je detoxikácia a prečistenie, vypnutie, rozjasnenie a doplnenie živín. Vhodné sú pre normálnu až zmiešanú pleť a unavenú pleť. Základ zlupovacích masiek tvorí krém, gél alebo nejaký typ vosku či parafínu. Aplikujú sa za vlhka a po zaschnutí sa menia na gumovitý, pevný film. Počas zasychania vypínajú pleť, vyťahujú čierne bodky a nečistoty z pórov. Pleť je následne hladšia, jasnejšia a na dotyk pružnejšia. Niektoré zlupovacie masky, ktoré obsahujú ovocné enzýmy alebo iné prísady s obsahom kyseliny, môžu z pokožky tiež odstrániť odumreté bunky.

Rozhodujte sa správne, v závislosti od typu pleti alebo očakávaného efektu. Nech ste so svoju voľbou a zároveň s výsledkom spokojná!

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Čakajte prosím...